DAMIÁN

 
JMÉNO: Damián
DATUM NAROZENÍ: 2010
 
Pejska máme od 4. července 2011 a začali jsme mu říkat Damián. Z legrace mu říkáme, aby měl nějaké vznešené jméno, Damián McSlintoš from Hoškovic.  (Je to malej slitošek a poslední část jména je místo, kde byl nalezen.)
 
Tento psík má za sebou bohužel špatnou minulost. Lidé ho vyhodili z auta kousek za naším městem. Než se k nám dostal, trvalo to šest dní od doby, kdy si ho převzala policie. O pejska jsme jako jediní projevili zájem a když jsme se jeli s policií na něj podívat do služebního kotce, pejsek byl fuč. Vyškrábal se z kotce ven. Nechtěli jsme tomu věřit. Malej Houdini. Po pěti dnech jsem úplnou náhodou zjistila, že pejsek došel do vedlejší vesnice, kde ho mají na starost na obecním úřadě. V pondělí jsme sedli do auta a hned pro něj frčeli. Skočil mi do náruče a už se ode mě nehne. Je to můj malý osobní bodyguard. S dalšími pejsky se doma poměrně brzo skamarádil. Ze začátku s ním byly problémy, byl asi nějak týraný. Postupně si stále na vše zvyká a učí se. A my s ním. Damča není čistokrevný pejsek, je to pravděpodobně kříženec maltézáčka, nebo podobného plemene. Stejně jako Cotonci není cítit a má jemnou srst. Vzhledově k našim pejskům dokonale zapadl. Chováním a svým lumpačením se projevuje stejně jako Jonášek v jeho věku. Je velký hlídač. S Béďou a Jonďou si rád hraje, stále je provokuje. Nejoblíbenější hračkou jsou škubánky (provázky).
 
Ze začátku nebyl k lidem moc důvěřivý. Nenechal na sebe sáhnout. Chtěli jsme ho pochovat, ale kousal, česat se nenechal atd. Po čase si zvykl a začal nám důvěřovat. Už s náma spí v posteli, lumpačí s námi, začal rozdávat pusinky a chodí si častěji a častěji pro pohlazení. Už se i rád mazlí. I přesto všechno, když nastane situace, která se mu nelíbí nebo ji nezná, kouše, ale stále na všem pracujeme a snažíme se mu ukázat, že nám může věřit. Strašně si oblíbil našeho dědu, kterého miluje a vždycky mu musí olízat uši. Říkáme, že mu musí vždycky všechno "pošeptat" :-D.
 
Damča, když jsme si ho přivezli
 
 
Damča se bohužel nenechá česat a srst měl už tak zacuchanou,
že jsme ho nechali ostříhat. Tato změna prospěla jak jemu, tak i nám ostatním.