Povaha pejska

 

Cotonek je hravý, živý, roztomilý a velmi inteligentní psík. Za svého pána nepovažuje jen jednoho člověka, ale celou rodinu. Svou lásku umí dokonale oplácet. Svými kousky dokáže rozesmát snad každého. Chce se zúčastnit každého dění a nic mu nesmí uniknout. Kde se něco šustne, tam je. Je to šibal připravený v každém okamžiku ke hrám. Na první pohled vypadá jako velká chlupatá koule, ale pod jemnou bavlněnou načechranou srstí se schovává malý psík.
 
Coton je velmi společenský. Neustále hledá kontakt člověka. Přesto, že je dobrý hlídač, zbytečně neštěká. Miluje děti i ostatní psy. Když je vidí, chce si okamžitě hrát. Je zajímavé, že Coton nelíná. Je zbaven psího pachu a proto je vhodný i k alergikům. Tento pes je velmi šikovný. Rychle se učí a každé učení bere jako hru.
 
Je vhodný do bytu i do domečku. Není náročný. Není to ovšem pes, který stráví na zahradě celý den a přespává v zahradní boudě. Miluje procházky se svým páníčkem.
 
Psi tohoto plemene jsou minimálně nemocní. V posledních letech se Cotonek používá i na terapie k postiženým starším lidem i dětem. Bývá také označovaný jako antidepresivní pes. Často si ho pořizují lidé, kteří žijí ve stresových podmínkách, jako svého lékaře, společníka, baviče, klauna...Také je označován jako bavlníček, královský pes, pes z Madagaskaru.
 
Cotonek, když něco provede, schová se a dělá, že tam není nebo se dokonale vpije do podlahy, což můžu ze své zkušenosti jen a jen potvrdit :-)